نرم افزار محاسبه توان مصرفی کامپیوتر GREEN Calculator نرم افزار آنلاین محاسبه توان مصرفی کامپیوتر


ثبت نام | ورود
1398/08/28
واترکولینگ گرین
قطعات سخت افزاری msi با گارانتی گرین
پاورهای حرفه ای گرین
کیس های حرفه ای گرین
تجهیزات شبکه توتولینک با گارانتی گرین
کیبورد و موس حرفه ای گرین
پاور گرین
گارانتی گرین، پشتیبان انتخاب شماست
اسپیکرهای مالتی مدیای گرین
خنک کننده پردازنده گرین
موقعیت شما: حسابگر
 

 

   مزایای انتخاب پاور متناسب با سخت افزار:

 

همانطور که می دانید استفاده از پاور متناسب با سخت افزار موجب عملکرد بهتر قطعات، تثبیت طول عمر مفید قطعات، کاهش مصرف انرژی کامپیوتر و ... در کنار قابلیت ارتقای محدود قطعات سخت افزاری در آینده می گردد. ولی معمولا انتخاب پاور متناسب با توان و نیاز قطعات سخت افزاری برای کاربران عادی، یک کار سخت و پیچیده به شمار می رود.

-

عملکرد بهتر قطعات سخت افزاری:

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب افزایش دقت ولتاژ خروجی پاور و همچنین رگولاسیون بهتر پاور در بارگذاری های متقابل می شود که نهایتا باعث عملکرد بهتر قطعات تغذیه شونده خواهد شد.

 

کاهش مصرف انرژی کامپیوتر:

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب کارکرد پاور در دامنه 20 الی 80 درصد توان خروجی اش می شود. این محدوده دارای بهترین شرایط برای عملکرد پاورهای استاندارد در بحث کاهش اتلاف انرژی میباشد.

         

تثبیت طول عمر قطعات سخت افزاری:

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب کاهش نویز و ریپل در ولتاژ خروجی پاور می شود که این موضوع باعث عملکرد بهتر رگولاتورها و کاهش دمای آنها و نهایتا تثبیت طول عمر قطعات خواهد شد.

 

آینده نگری در ارتقای قطعات سخت افزاری:

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب ایجاد محدوده ای امن برای ارتقای محدود قطعات سخت افزاری در آینده خواهد شد و شما نیاز به پرداخت هزینه مجدد برای تهیه پاور جدید نخواهید داشت.

 

به همین جهت واحد تحقیق و توسعه شرکت سیاره سبز "GREEN" برپایه تجربه پانزده ساله خود و با توجه به اطلاعات دریافتی از کمپانی های سازنده اصلی قطعات کامپیوتری و همکاری تعدادی از مراکز تحقیقاتی کشور در زمینه علوم الکترونیک و انفورماتیک، اقدام به استخراج جداول توان مصرفی قطعات سخت افزاری نمود که در طی سالیان اخیر مورد توجه و استفاده اغلب کارشناسان داخلی قرار گرفته است. (لینک جدول توان مصرفی قطعات سخت افزاری در سایت اصلی گرین) اما آیا صرفا محاسبه توان مصرفی سیستم، ملاک مناسبی برای انتخاب پاور است؟

 

   پارامترهای موثر در انتخاب پاور متناسب با نیاز سخت افزار:

-

تناسب قدرت خروجی شاخه 12V+

بیشترین ولتاژ مورد استفاده در قطعات سخت افزاری امروزی، خروجی 12V+ پاور است و به جرات می توان گفت که تناسب برآیند قدرت خروجی این شاخه با میزان مصرف از آن، مهمتر از تناسب توان کلی پاور است.

 

تناسب تعداد و نوع کانکتورها:

استفاده از کانکتور های تبدیل برای رسیدن به شکل و تعداد کانکتور مورد نیاز مان، یک کار غیر استاندارد با خطر آسیب پذیری قطعات به دلیل افزایش نویز و... می باشد. لذا توجه به تناسب کانکتورها، امری بسیار ضروری است  .

         

تناسب توان خروجی پاور:

از زمان عرضه مجزای قطعات سخت افزاری، مهمترین پارامتر تشخیص تناسب پاور با سخت افزار. توجه به توان کلی خروجی پاور بوده است. اما امروزه این موضوع فقط یکی از معیارهای موثر در انتخاب پاور می باشد.

 

ویرایش مدار، نوع کاربرد و سایر موارد:

نهایتا می بایست هدف خود را از تهیه پاور مشخص نماییم. در حقیقت پاورهای تحت استاندارد SSI EPS12V برای سیستم های سرور - حرفه ای و پاورهای استاندارد ATX12V برای سیستم های خانگی مناسب می باشند.

 

با توجه به موارد مطرح شده فوق، نرم افزار محاسبه توان مصرفی گرین برای اولین بار در دنیا اقدام به محاسبه توان مصرفی کلی سیستم در کنار اولویت بخشیدن به میزان مصرف انرژی سخت افزار معرفی شده از شاخه 12V+ پاور نموده و نهایتا با در نظر گرفتن تعداد و نوع کانکتورهای مورد نیاز، اقدام به پیشنهاد پاور متناسب با سخت افزار اعلام شده می نماید. 

 

   نرم افزار آنلاین محاسبه توان مصرفی GREEN CALCULATOR

 

این نرم افزار آنلاین دارای چهارده مرحله نوبتی می باشد که کاربران محترم می بایست با دقت و حوصله، قطعات مورد نظر خود را به صورت مرحله به مرحله انتخاب نمایند تا نهایتا این نرم افزار با در نظر گرفتن فاکتورهای اصلی (توان مصرفی کلی، توان مصرفی از شاخه 12V+ و همچنین نوع و تعداد کانکتورهای مورد نیاز سیستم انتخابی) اقدام به پیشنهاد و معرفی حداقل پاور مورد نیاز شما نماید.

 

   چند توصیه به کاربران حرفه ای با مصارف خاص:

 

این نرم افزار آنلاین، به صورت پیش فرض اقدام به معرفی پاور متناسب با حداکثر شرایط مصرف استاندارد سیستم شما می نماید. لذا در صورت کاربری حرفه ای یا خاص از سیستم خود (مانند اورکلاکینگ و ماینینگ) حتما بین 20% تا 40% به توان پیشنهادی این نرم افزار اضافه نمایید. مطمئنا کاربران حرفه ای، آگاه هستند که میزان مصرف پردازنده ها در حالت اورکلاکینگ، تفاوت چشمگیری نسبت به مصرف حداکثری خود در حالت فول لود پردازنده (بدون اورکلاک) دارند. همچنین میزان مصرف کارت های گرافیکی در حالت ماینینگ، تفاوت چشمگیری نسبت به مصرف حداکثری خود در حالت چندگانه (مانند SLi, CrossFireX) دارند. به عبارت دیگر، اگر ما از سه کارت گرافیک به صورت هم زمان در حالت استاندارد SLi یا CrossFireX استفاده نماییم، میزان مصرف مجموع سه کارت، تقریبا معادل 2 تا 2.4 برابر مصرف تک کارت خواهد بود. اما اگر از این سه کارت گرافیکی، در حالت ماینینگ استفاده شود، میزان مصرف سه کارت، تقریبا معادل 3 برابر مصرف تک کارت خواهد بود.

توان مصرفی کامپیوتر

 
نرم افزار محاسبه توان مصرفی کامپیوتر
     
   
   
   
   
SATA / IDE 5400-RPM SATA / IDE 7200-RPM SSD - Solid State Disk SCSI 10.000-RPM SCSI 15.000-RPM
12- نوع و تعداد درایو نوری (ODD):
CD-ROM / CD-RW DVD-Rom / DVD-RW Blu Ray BD-RE
13- نوع  و تعداد فن ها:
80mm / 92mm 120mm / 140mm 200mm /230mm
14- انواع قطعات جانبی:

 

جهت مشاهده کامل تر مشخصات قطعات در Combo Box ها، پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای ویرایش جدید استفاده نمایید.

شما می توانید از لینک های روبرو جهت دانلود غیر مستقیم جدیدترین ویرایش مرورگر های اینترنتی متداول  استفاده نمایید.

 

یوپی_اس_لاین_اینتر_اکتیو_گرین_مناسب_کامپیوتر


تمامی حقوق این سایت متعلق به سایت من است